H07042022

Last update10:27:57 AM

SPRACHWAHL:  Wechseln zur deutschsprachigen Ansicht

Back Ön itt van: Home Egyházközségek 51. Hagyományos magyar pásztorjátékok 2019 december 8-án

51. Hagyományos magyar pásztorjátékok 2019 december 8-án


Vasárnap, 2019 december 8-án a „Felsőőri Magyar Katolikusok Köre“ 51. akalommal rendezte meg hagyományos pásztojátékait a felsőőri kontaktcentrumban. 

Dowas Katalin kétnyelvű műsorvezető bemutatkozása után a számtalan díszvendégek és a közel 200 emberből álló közönség köszöntésére került sor. 

Többek között jelen volt Rosner Georg, tartományi parlamenti képviselő és Felsőőr város polgármestere, Christian Drobits osztrák szövetségi parlamenti képviselő, Kádas Richárd a Felsőőri Református Egyházközség új plébánosa, Rácz Mihály Felsőőri egykori polgásmestere, Horváth József Alsóőr egykori polgármestere, Liszt Klára Alsóőr jelenlegi polgármestere, Gráfik Imre a Magyar Nemzeti Néprajzi Múzeum egykori igazgatója, Molnár Barbara ORF riporter, Horvath Alexander BVZ-hetilap riporter, Tanczos Siegfried a Südburg autóbuszvállalat felsőőri igazgatóját, valamint Hajszán Siegfried HKD-Horvát Kultúregyesület elnöke is. 

Ezt követően mindenki közösen elénekelte rendezvényünk névadóját, a „Nagykarácsony éccakáján“ című dalt. Binder Gyöngyi, Dsida Jenő: „Karácsonyi utazás“ címü versét szavalta el. Ezután köszöntőt mondott Gáspár Adalbert OSB atya, Alsóőr plébánosa és a felsőőri magyar katolikus hívek lelki gondozója. A következő műsorszám a Burgenlandi Magyar Kultúregyesület „Játékos Magyar Gyermekóra“ résztvevőinek szereplése Dowas Katalin óvónő vezetésével és Binder Gyöngyi valamint Eleonóra Jencsik segítségével volt. A zongorakíséretet Dr. Villányi Eszter biztosította. A gyermekek egy kis pásztorjátékot adtak elő. Azután a „Vasvörösvári Zenei Fórum“ résztvevői Berger Leon vezénylésével léptek színpadra. Szívesen látták a közönség bekapcsolódását az éneklésbe. Gúthy László tiszteletes úr Ady Endre „Kis, karácsonyi ének“ című versét valamint Fekete István „Betlehem“ című novelláját adta elő. Ezt követöen a „Felsőőri Magyar Katolikusok Köre“ Csoknyai Vilma vezetésével egy „Betlehemest“ mutatott be. A "Burgenlandi Magyar Kultúrgeyesület Énekköre" Dr. Villányi Eszter vezénylése alatt karácsonyi dalokat adott elő: Elhangzott a „Dona nobis pacem“ című kánon (ismeretlen szerző) valamint az „Ave Maria“ címü ének (Wolf Péter) is. Dr. Seifner Erich, Felsőőr plébánosának zárószavai következtek. Utolsó programként szerepelt a köszönetnyílvánítás minden résztvevőnek, a rendezők sok szeretettel vártak mindenkit a büfénél egy kötetelen beszélgetésre. 

Ezenkívül Dowas Katalin figyelembe ajánlotta Puhr Werner, felsőőri művész „Ikonműveinek“ kiállítását. Jelen volt az Alsóőri Magyar Média és Információs Központ (UMIZ) is könyvkínálatával, ahol a Burgenlandi Magyar Kultúregyesület (BMKE) kiadványai is megvásárolhatóak voltak. Áldott karácsonyi ünnepeket és egy boldog új esztendöt!

 

Felvételek a rendezvényről- Cloud based import: Eredeti képanyag a Flickr.com oldalon

{gallery}http://www.flickr.com/photos/umizinfo/sets/72157694914103015/{/gallery}

 

Szakterületek

Irodalom

 • Információ
 • Kapcsolat
 • Projektötletek
 • Tagsági kérelem

Nyelvtudomány

 • Információ
 • Kapcsolat
 • Projektötletek
 • Tagsági kérelem

Óvodapedagógia

 • Információ
 • Kapcsolat
 • Projektötletek
 • Tagsági kérelem

Régészet

 • Információ
 • Kapcsolat
 • Projektötletek
 • Tagsági kérelem

Művészet

 • Információ
 • Kapcsolat
 • Projektötletek
 • Tagsági kérelem

Helytörténet

 • Információ
 • Kapcsolat
 • Projektötletek
 • Tagsági kérelem

Egyesületek

 • Információ
 • Kapcsolat
 • Projektötletek
 • Tagsági kérelem

UMIZ - Press

 • Információ
 • Kapcsolat
 • Projektötletek
 • Tagsági kérelem

Könyvajánlat

Alsóőr régi felvételeken -
Unterwart in alten Aufnahmen 

Buchempfehlung

Kétnyelvű dokumentált képeskönyv több mint 300 régi fényképfelvétellel.

Keménykötés, A4-es formátum, 160 oldal

Megvásárolható EUR 15.- nyomdai áron intézményünknél.